Opis kuće:
KUĆA ! Sombor je grad istorije i grad sa dušom, a ta duša sačuvana je u svim njegovim znamenitostima, jedna od njih je i kuća znatno uvučena u poređenju sa ostalim kućama u ulici koju su nekada zvali Bajski put, a ispred nje se nalazi lepo uređen omanji park, okružen ogradom od kovanog gvožđa koju je 1874 godine za porodičnu kuću izgradio poznati Somborski trgovac, crkveni tutor somborske Svetođurđevske crkve i ktitor kapelice Vaznesenja Gospodnjeg kraj salaškog naselja Milčići (tzv. „Šaponjske vodice“). Godine 1906, nju je kupio drugi vlasnik i dogradio dva krila kuće čime je ona dobila svoj igled, koji je pocetkom 20tih godina dvadesetog veka pripao sadašnjim vlasnicima.
Pravougaona osnova ovog lepog prizemnog petosobnog zdanja prepoznatljiva je po isturenom i bogato izrezbarenom drvenom tremu (verandi) sa elementima rustike, te sa zastakljenom terasom do koje vodi kameno stepenište. Zidana od mešanog materijala, osnove 296m2, kuća nema posebno arhitektonsko stilsko obeležje što je čini jedinstvenom. Oba krila, sa dva donekle isturena dela, su obložena drvetom, a fasada ima četiri pravougaona prozora. Iznad središnjeg drvenog trema i iznad oba kućna krila, nalaze se omanji izrezbareni drveni zabati sa istaknutim vrhom. Kućni plac, sa vrtom prostire se na 4356m2, u parku ima pedesetak vrsta, sorti i klonova raznog drveća i žbunja. Najlepša je Tisa stara preko 100 godina. Gotovo trećina zelenila su četinari kao što su Beli bor, Kedar, Pančićeva omorika, Tisa, Smreka, Tuja itd. Od lišćara su zastupljeni Bođoši, Lipe, Crveni kesten, Javor kao i Rute, Hibiskusi, Jasmin...
Vrt oko kuće je danas donekle izmenjen, ali su kuća i ograda ostali istovetni kao i pre jednog stoleća.
Cena za ovu istorijski značajnu nekretninu je 1.250.000e. U obzir dolazi i zamena za poljoprivredno zemljište, stanovi u Somboru i Novom sadu, kao i ostali vidovi dogovora.